Bankacılık

Halk Bankasından Satılık Gayrimenkul Alma

Halk Bankası aracılığı ile satılık gayrimenkul alma yöntemi ile daha uygun fiyata daireler alabilirsiniz.

Birçok bankanın satışa sunduğu gayrimenkuller bulunmaktadır. Halk Bankasından satılık gayrimenkul alma yollarını bugün sizler ile paylaşacağız. Bu satılık olan gayrimenkuller listesine buradan ulaşabilseniz de tüm bilgilere Yapı Kredi internet sitesi aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Tüm bankalar gibi Halk Bankası kendisini garantiye almak için geri alamadığı ödemeleri ipotek yolu ile satışa sunuyor. Bu satışı da diğer bankalar gibi internet sitesi üzerinden yapıyor. Bu ihaleler açık arttırma usulü ile yapılarak yasal mevzuatlara sadık kalınıyor.

Halk Bankası, taşınmazlarını satarken satış konularını belli bir mevzuata bağlamış durumdadır. Bu şartnameleri ve mevduatı iyice incelemelisiniz. Şartnameyi imzalamadan önce iyice okumalısınız. Alıcılar Halk Bankası ile gayrimenkul almak isterlerse eğer gerçek veya tüzel kişiler olmalıdır. Tüzel kişilerin yetki belgeleri ve noterden alınacak imza sirküsü olmalıdır. E-ihale olarak yapılan ihaleler için banka eğer uygun görürse pazarlık, açık teklif isteme, müzayede yada kapalı teklif ile alma özgürlüğüne sahip. Yani tüm kuralları banka koyuyor.

Nasıl Başvurulur?

Alım yapmak isteyen gerçek ve tüzel kişilik söz konusu Halkbank Satılık Gayrimenkul Şartnamesi sayfalarını imzalıyor. Söz konusu taşınmaz için muhammen bedel üzerinden teminat yatırılıyor. Daha sonra bu şartnameyi banka şubesine teslim ediyor. Burada verilmesi gereken belgeler;

  • Kimlik (TC numara yazılı olması gerekiyor)
  • Başkası adına ise Noterden düzenlenen Vekaletname
  • Tüzel kişilik ise onaylı yetki belgesi, güncel ticaret sicil gazetesi, İmza sirküleri, ticaret odası kayıt belgesi
Tıkla Yorum Yap

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

parahocam.com tamamen ücretsiz bir şekilde para ve finans ile ilgili tüm sorularınızın barındığı bir sitedir.

Site içerisinde olan yazıların imzasız ve kaynaksız bir şekilde paylaşılması ve çoğaltılması kesinlikle yasaktır.

Bu site kişileri bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır, ekonomi,finans ve kredi hizmeti vermemektedir. Makaleler finansal kaynak sağlamak amaçlı değil sadece bilgi amaçlıdır. Buna bağlı sonuçlar nedeniyle bu sitenin veya bağlantılı sitelerin oluşmasında çalışmış herhangi bir kişi veya kuruluş aleyhine maddi ve manevi tazminat talebinde bulunulamaz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. 

Copyright © 2019 ParaHocam.com

To Top