Bankacılık

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi

ziraatbankasi

Ziraat Bankası bir çok yerde insanları desteklediği gibi, öğrencilerin eğitimini de desteklemek için krediler vermektedir. Ziraat Bankası eğitim kredisi almak, öğrenciler için bazı durumlarda bir nefes olabiliyor.

Ziraat Bankası bir çok yerde insanları desteklediği gibi, öğrencilerin eğitimini de desteklemek için krediler vermektedir. Ziraat Bankası eğitim kredisi almak, öğrenciler için bazı durumlarda bir nefes olabiliyor. Her öğrencinin eşit şartlarda okuması için verilen bir kredi olmakla beraber uygun koşullarla piyasada ki bir çok krediden avantajlı bir geri dönüşü bulunmaktadır. Ziraat Bankası Eğitim Kredisi alarak ortaokul, lise ve yüksek öğretim masraflarını karşılamasını amaçlamaktadır.

Eğitim Kredisi Başvuru Koşulları

Ziraat Bankası olarak öğrencilere verilen bu kredi de başvuran öğrencilerin bir maaş bordrosu sunması veya bir gelir sunması beklenmemektedir. Yanlarında aileleri ile gitmeleri durumunda bu krediye başvurabilirler. Ancak kredi işleme alınması için öğrencinin yanında giden aile bireyinin;

  • Aylık belirli bir gelirinin olması
  • Bu gelirin maaş bordrosu
  • Veya vergi levhası sunmaları gerekmektedir.

Yukarıda ki listede belirtilen işlemlerin yapılmasının ardından kredi başvurusu en kısa sürede işleme alınmaktadır.

Eğitim Kredisi Faiz Oranları Ne Kadardır?

Bankanın sunduğu bu kredi oranının verilen kredi ile ve vade süresine göre değişkenlik göstermektedir. Buna göre Ziraat Bankası’nın bu kredide ki faiz oranları bireysel ihtiyaç kredileri doğru orantılı faizi olacağını söyleyebiliriz. Kesin bilgi için bankadan bilgi almanız gerekmektedir.

Eğitim Kredisine Nasıl Başvuru Yapılır?

Ziraat Bankası eğitim kredisine başvurmak isteyen öğrencilerin bankanın şubelerine direkt olarak giderek başvurmaları gerekmektedir. Bu işlemler online veya mobil olarak işleme alınmamaktadır.

Unutmamanız gereken şey ise, gelir belgesi bulunmayan öğrencilerin yanlarında bulunan velileri de aynı şekilde kimlikleri ve gelir belgeleri ile hazır olmalıdırlar

Örnek Faiz Hesaplama

Örnek olarak faiz oranını 1.19 olarak alarak hesaplayalım:

  • Çekilen kredi miktarı: 20.000 TL
  • Faiz Oranı: %1.19
  • Vade Süresi: 36 Ay olarak belirleyelim
  • Maliyet Oranı: %18,9904
  • Aylık Kredi Taksit Tutarı: 714,41 TL

Yukarıda ki gibi bir miktar ile para çekildiği zaman 25.700 gibi bir miktar geri ödeyeceksiniz. Yani çoğu kredi oranlarına göre biraz daha uygun maliyetlere gelmektedir.

Tıkla Yorum Yap

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

parahocam.com tamamen ücretsiz bir şekilde para ve finans ile ilgili tüm sorularınızın barındığı bir sitedir.

Site içerisinde olan yazıların imzasız ve kaynaksız bir şekilde paylaşılması ve çoğaltılması kesinlikle yasaktır.

Bu site kişileri bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır, ekonomi,finans ve kredi hizmeti vermemektedir. Makaleler finansal kaynak sağlamak amaçlı değil sadece bilgi amaçlıdır. Buna bağlı sonuçlar nedeniyle bu sitenin veya bağlantılı sitelerin oluşmasında çalışmış herhangi bir kişi veya kuruluş aleyhine maddi ve manevi tazminat talebinde bulunulamaz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. 

Copyright © 2019 ParaHocam.com

To Top