Haberler

Asgari Ücret 2020

Askeri ücret için son çıkışa giriliyor. Bu çıkıştan önce son 1 hafta ve bu son haftadan önce TÜİK’in açıkladığı verilere göre 2.331 TL olarak aylık asgari gıda harcamasını belirledi.

Asgari ücret zam oranı için sendikaların beklentileri ortaya çıkmıştı. Asgari Ücret Tespit Komisyonu tarafından belirlenen zam miktarı için toplamda 4 görüşme yapılması planlanıyor. İlk görüşmede yol haritası belirlendi ve ikinci, üçüncü toplantının sendikaların ev sahipliğinde gerçekleşeceği bilgisi paylaşıldı.

Bununla birlikte asgari ücretin Türkiye İstatislik Kurumu (TÜİK) verilerine göre baz alındığını geçtiğimiz senelerde görmüştük. Önümüzdeki haftalarda yapılacak olan son toplantıdan sonra asgari ücretin net ve kesin ücreti belli olacaktır.

Bir mesaj yazsanız ve bu komisyon mesajınızı görse ne yazardınız? Aşağıda yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Tıkla Yorum Yap

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

parahocam.com tamamen ücretsiz bir şekilde para ve finans ile ilgili tüm sorularınızın barındığı bir sitedir.

Site içerisinde olan yazıların imzasız ve kaynaksız bir şekilde paylaşılması ve çoğaltılması kesinlikle yasaktır.

Bu site kişileri bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır, ekonomi,finans ve kredi hizmeti vermemektedir. Makaleler finansal kaynak sağlamak amaçlı değil sadece bilgi amaçlıdır. Buna bağlı sonuçlar nedeniyle bu sitenin veya bağlantılı sitelerin oluşmasında çalışmış herhangi bir kişi veya kuruluş aleyhine maddi ve manevi tazminat talebinde bulunulamaz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. 

Copyright © 2019 ParaHocam.com

To Top